معرفی شهر کربلا

//معرفی شهر کربلا

معرفی شهر کربلا

  • قسمت اول

 

 

 

۱_کربلا یا کربلای معلی یکی از شهرهای زیارتی شیعیان در کشور عراق است.شهادت امام حسین ویاران گرامی ایشان در واقعه کربلا در سال ۶۱ قمری است.قرار داشتن حرم امام حسین علیه السلام و حرم حضرت عباس علیه السلام موجب شده این شهر از شهرهای زیارتی قرار بگیرد.

 

 

۲_تاریخچه کربلا به قبل از اسلام و دوره بابلی ها برمیگردد.پس از فتوحات اسلامی قبیله هایی اطراف کربلا و رود فرات سکونت داشتند.پس از شهادت امام حسین و یاران در واقعه عاشورا در دهم محرم مسلمانان برای زیارت پیکر امام حسین علیه السلام
راهی کربلا میشدند.

 

 

۳_ با توسعه کربلا در سده سوم قمری مدارس دینی کربلا نیز تاسیس شد.رونق علمی حوزه علمیه کربلا در طی تازیخ فراز و نشیب بسیار زیادی داشت.با رونق کرفتن حوزه علمیه در کربلا خاندان شیعه بسیا زیادی برای کسب علم در کربلا ساکن شدند از
جمله این خاندان ها ال نقیب ال طعمه بهبهانی شیرازی و شهرستانی بودند.

 

 

۴_کربلا در ۲ سده اخیر حوادث زیادی را پشت سر گذاشته است از جمله این موارد حمله وهابیت و حمله نجیب پاشا والی عثمانی به این شهر بوده است.

 

 

۵_همانطور که میدانید شیعیان در مناسبت های گوناگون از سراسر جهان برای زیارت به این شهر تشریف میبرند.اوج این حضور درخشان در ایام محرم صفر مخصوصا پیاده روی اربعین است این جمعیت در سال ۱۳۹۴شمسی و ۱۳۹۵ شمسی ۲۰ملیون نفر گزارش شده است.

 

 

 

۶_جالبه بدانید کربلا در  طول تاریخ به نام های دیگر مانند غاضریه نینوا طف عقر و نواویس بوده است.

توسط |۱۳۹۸-۲-۲۰ ۱۳:۴۴:۴۰ +۰۰:۰۰۲۴ام تیر, ۱۳۹۶|دسته‌ها: فیلم های آموزشی|بدون دیدگاه

درباره نویسنده:

دیدگاه خود را بنویسید

برای امنیت، استفاده از سرویس reCAPTCHA گوگل مورد نیاز است Privacy PolicyوTerms of Use.

من با این شرایط موافق هستم.

بخش اسلایدینگ بار را میتوانید فعال یا غیر فعال کنید و هر ابزارکی را میتوانید در این قسمت فراخوانی کنید و همچنین می‌توانید در این قسمت از کدهای HTML نیز استفاده کنید.
اسلایدینگ بار دارای 4 ستون هستش که شما میتوانید در 1 ، 2، 3 و یا 4 ستون محتوای خودتون رو قرار بدید. میتوانید رنگ پس زمینه رو تغییر بدید، رنگ جداکننده ستون‌ها و همچنین حالت شیشه‌ای رو فعال کنید، خط بالایی را فعال کنید یا بطوری کلی در موبایل یا PC غیر فعالش کنید. با آوادا هرکاری ممکنه فقط باید بخواهید.

کارهای اخیر

اطلاعات تماس

تهران، خیابان ولیعصر، خیابان مینا، شماره 333

تلفن: 8888 9999 - 021

موبایل: 9999 888 - 0912

فکس: 6666 7777 - 021

وب‌سایت: iranavada.com