تور کربلا هوایی

/تور کربلا هوایی
تور کربلا هوایی۱۳۹۸-۲-۲۰ ۱۲:۳۰:۴۱ +۰۰:۰۰

تور کربلا هوایی

کربلا یکی از مهم ترین شهرهای زیارتی عراق و حتی جهان می باشد. مرقد مطهر امام حسین (ع) و حضرت عباس (ع) این شهر را به یکی از جاذبه های گردشگری مذهبی در جهان تبدیل کرده است.

 کربلا از شهر های کشور عراق و از سرزمین های مقدس بین شیعیان می باشد. اهمیت این شهر بیشتر به سبب وقوع شهادت امام حسین (ع) و یارانش در واقعه عاشورا می باشد و هر ساله شیعیان زیادی از طریق تور کربلا هوایی برای زیارت به این شهر می آیند.

 آب و هوای کشور عراق عمدتا صحرایی می باشد با زمستان های خنک و گاه سرد و تابستان های خشک ، گرم و آفتابی. معمولا در تابستان دمای هوا ۴۰ درجه سانتی گراد و در زمستان بین ۱۵ تا ۱۹ درجه سانتی گراد می باشد.

 آب عراق تنها برای شستشو و استحمام می باشد تنها از آب های پلمپ شده برای نوشیدن استفاده نمایید.

 در تمام طول سال زائران برای زیارت در ایام مقدس و خاص مانند عاشورا و تاسوعا و اعیاد مختلفی مانند عید قربان و حتی عید نوروز به وسیله تور کربلا هوایی به این کشور سفر می کنند. اما در این ایام قیمت تور کربلا هوایی گران تر از ایام معمولی سال می باشد.
سفر با تور کربلا در بین مسافران این شهر رایج تر از سفر انفرادی می باشد و می توان اوج این سفرها را در ماه های محرم و صفر دانست و در روزهای عاشورا ، تاسوعا ، عید قربان و عید نوروز مسافران کربلا به اوج خود می رسند و هر ساله با تامین امنیت این شهر توسط ایران و عراق مسافران با خیال آسوده به زیارت امام حسین می روند.

 در شهر کربلا بازارهای زیادی وجود ندارد و اکثرا اجناس نامرغوب دارند در نتیجه زمان خود را در بازارها تلف نکنید و سوغاتی هایی مانند مهر ، تسبیح ، پارچه سبز متبرک خریداری کنید زیرا سوغاتی اصیل این شهر همین اشیاء متبرک و معنوی می باشد.
استان کربلا نام یکی از استان های هجده گانه کشور عراق می باشد و مرکز آن شهر کربلاست.
فاصله کربلا تا بغداد ۹۷ کیلومتر است. استان کربلا به سه شهرستان کربلا ، سده الهندیه ، عین تمر تقسیم بندی می شود.
کربلا تا سال ۶۱ هجری قمری بیابانی بوده اما بعد از واقعه کربلا و پس از ساخت گنبد و بارگاه به یکی از شهرهای زیارتی تبدیل شده است.
کربلا از مهم ترین شهرهای زیارتی کشور عراق به شمار می آید به ویژه در ایام عزاداری و مراسم اربعین حسینی
مهم ترین واقعه ای که کربلا به سبب آن مشهور و نزد شیعیان اهمیت دارد واقعه عاشوراست.
شهر کربلا خاستگاه بسیاری از پدیده های فرهنگی متاثر از واقعه عاشوراست.
پیدایش آیین های شیعی در کربلا نظیر مراسم عزاداری طویریج ، زیارت اربعین ، پیاده روی اربعین ، ساخت حسینیه ها ، ساخت مهر نماز ، تسبیح از تربت کربلا و تعزیه از این موارد می باشد.
این شهر در ناحیه غربی فرات قرار دارد و فاصله اش تا بغداد ۱۰۸ کیلومتر می باشد.
تاریخ این کشور به دوران بابلی ها باز می گردد.
کربلا از دو واژه کرب به معنای حرم و ایل به معنای خدا می باشد و معنای آن حرم خدا است.

مهم ترین زیارتگاه های کربلا و حومه آن به شرح زیر می باشد:

۱٫ حرم امام حسین (ع) که همراه با حرم ابوالفضل العباس (ع) و فضاهای اطراف آن هسته مرکزی شهر را تشکیل می دهند.
۲٫ قتلگاه جایگاهی است که بنابر گفته روایات امام حسین (ع) در آنجا به شهادت رسیده اند.
۳٫ تل زینبیه که در فاصله ۲۰ متری از سمت غرب صحن مطهر تپه ای وجود دارد که به تپه حضرت زینب (علیها السلام ) مشهور می باشد.
۴٫ حرم منور و پاک ابوالفضل العباس (ع)
۵٫ ارامگاه حبیب بن مظاهر اسدی
۶٫ آرامگاه سید ابراهیم مجاب
۷٫ مشاهر مدفون در حرم

نکاتی که در تور هوایی کربلا باید رعایت کنید:

۱٫ در کلیه موارد می توانید سوالات و مشکلات خود را با مدیر کاروان در میان بگذارید.

۲٫ در صورت بروز هرگونه بیماری یا مصدومیت خونسردی خودتان را حفظ کنید با همراه داشتن کارت شناسایی به مراکز درمانی پیش بینی شده مراجعه نمایید.

۳٫ روی تمام ساک ها ، کیف و چمدان ، موبایل و … حتما نام و مشخصات خود را یادداشت کنید.

۴٫ بردن دوربین عکاسی و فیلم برداری به داخل حرم ممنوع می باشد.

سفر به عتبات عالیات جزو سفرهای معنوی و گردشگری مذهبی می باشد و سالانه افراد زیادی در ایاد گوناگون از طریق تور کربلا هوایی به کربلا می روند و اوج سفر زائران در عزاداری امام حسین (ع) به ویژه در مراسم اربعین می باشد که افراد زیادی با پای پیاده به کربلا می آیند.

تور کربلا هوایی در محرم

تور کربلا هوایی در محرم مخصوصا در عاشورا و تاسوعا برای عزاداری امام حسین ع بیش از پیش افزایش می یابد. این روزها سیل عظیمی از شیعیان و محبان اهل بیت برای زیارت و عزاداری راهی کربلا و دیگر شهرهای زیارتی عراق می شوند.

تور کربلا هوایی در عید غدیرخم و عید قربان

در تمام طول سال زائران برای زیارت به کربلا می روند اما در ایام مقدس و خاص مانند عید غدیرخم و عید قربان کربلا مملو از زائر می شود.در این ایام به علت گران بودن هتل ها قیمت تورها کمی گرانتر از قبل می باشد.
تور کربلا به دو مدل تور زمینی و تور هوایی تقسیم می گردد ، تور هوایی کربلا ۷ تا ۸ شبانه روز می باشد.
زائرینی که قصد سفر هوایی به کربلا دارند می بایست حداقل از سه ساعت قبل در فرودگاه حاضر شده و مدارک لازم اعم از فیش عوارض ، گذرنامه و بلیط سفر خود را ارائه نمایند.
قیمت تور کربلا به صورت مصوب از طرف سازمان حج و زیارت تعیین می گردد و می توانید قبل از تهیه بلیط عتبات نرخ مصوب را از طریق سازمان حج و زیارت جویا شوید.

هتل هایی که در کربلا و نجف وجود دارند اتاق تک نفره نداشته و اتاق ها به صورت ۲ و ۳ نفره ارائه می نمایند .
بهتر است مقداری تنقلات با تاریخ انقضای زیاد همچون آب آشامیدنی ، بیسکوییت ، مغز بادام ، پسته و .. به همراه خود داشته باشید.
بهتر است طلا و جواهرات خود را به صندوق های هتل تحویل داده و رسید دریافت نمایید و پس از پایان سفر با تحویل دادن رسید مرسولات خود را تحویل بگیرید.
در روابط خود با شهروندان عراقی از بحث و جدال دینی و از حرف هایی که باعث حریک آنها می شود جدا خودداری نمایید.
در استفاده ازتور کربلا به صورت هوایی سرعت بیشتر ، راحتی و اسایش و امنیت بیشتری را تجربه خواهید کرد.